Scroll Top
Fulya Mh. Büyükdere Cd. 74/D 10, 34394, Şişli

Mavi Tik (Onaylı Hesap)

Instagram mavi tik (onaylanmış hesap) desteği satın alın. Mavi tik nasıl alınır? MUNUYA'nın desteği ile mavi tik satın alın. Onaylı hesap olun.

Sosyal medyada “onaylı hesap” anlamına gelen Mavi tik profilin / sayfanın / hesabın gerçekliğine vurgu yapmak ve orijinallik algısı oluşturmak için büyük önem taşımaktadır. Bu sayfada hem “Instagram mavi tik (onaylı hesap) nedir?” Hem de “Instagram mavi tik (onaylı hesap) nasıl alınır?” sorularına yanıt vereceğiz.

Genellikle medyatik / ünlü / tanınmış insanların (şarkıcı, futbolcu, sanatçı, yazar, ressam, influencer, modacı, siyasetçi, tv programcısı, sunucu, sporcu vb.) ya da kurumsal markaların Instagram profillerinde gördüğümüz mavi tik en yalın tanımıyla onaylı  hesap anlamına gelmektedir.

Mavi Tik Güvenlik Sağlar

Sosyal medyada herkes istediği kişi adına istediği profili, sayfayı açma hakkına sahiptir. Herhangi bir belge sunarak o kişi olduğunuzu ya da o markanın temsilcisi olduğunuzu kanıtlamak zorunda değilsinizdir. Bu yüzden sosyal medya kullanıcılarının bir hesabın gerçekten o kişiye ait olup olmadığını anlaması mümkün değildir. İşte, mavi tik bu nedenle bulunduğu profile güvenlik sağlar.

Mavi Tik (Onaylı Hesap) Prestij Sağlar

Sosyal medyada mavi tik (onaylı hesap) olan bir hesaba / profile / sayfaya sahip olmak yalnızca güvenlik açısından değil aynı zamanda prestij ve imtiyaz açısından da önemlidir. Diğer bir ifadeyle mavi tik sahibi olmak o kişiye ya da markaya artı bir değer katar.

Mavi Tik (Onaylı Hesap) Nasıl Alınır?

Mavi tik ile ilgili felsefeyi temel manada anlattıktan sonra şimdi de Instagram’da mavi tik nasıl alınır? sorusuna yanıt verelim. Konuyu adım adım anlatacağız. Bu yüzden tam şimdi Instagram hesabınıza giriş yapmanızı öneririz.

Dipnot: Instagram “Mavi Tik” için hesabınızın “İşletme Hesabı” olması gerekmektedir.

1. Adım: Hesaba Giriş Yap

Öncelikle Instagram hesabına giriş yapmak gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifre bilginizle hesaba giriş yaptıktan sonra diğer adımları uygulayabilirsiniz.

2. Adım: Ayarlar Sekmesine Tıklayın

Instagram profiline giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki çizgi şeklindeki ikona tıklayıp açılan pencerenin en alt kısmında yer alan Ayarlar sekmesine tıklayıp ayarlar sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir.

3. Adım: Doğrulama İste

Bu adımda Ayarlar sekmesinde yer alan Hesap kategorisinden Doğrulama İste butonuna tıklamak gerekmektedir. İlgili sekmeye tıklandığında karşımıza bir form çıkacak. Burada onaylı hesap başvurusu yapmak için doldurulması gereken daha doğrusu bilgi verilmesi lazım olan birkaç kısım var. Bunlar;

 • Kullanıcı Adı
 • Adı Soyadı
 • Bilinen Ad
 • Kategori
 • Kimlik Görseli

Dipnot: Eğer şahıs olarak başvuru yapacaksanız nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet gibi evraklar gerekmektedir. Eğer kurumsal bir başvuru yapıyorsanız vergi levhası, yakın tarihli bir fatura, sözleşme gibi evraklar gerekmektedir. Bu arada kimlik veya evrak gönderirken ad – soyad, resim, doğum / kuruluş tarihi gibi kısımların görünür olmasına dikkat edin. Kimlik / vergi numaranızı isterseniz gizleyebilirsiniz.

Instagram’dan Uyarı 

Instagram Mavi Tik (Onaylı Hesap – Doğrulanmış Hesap) başvurusunu istisnasız herkes yapabilmektedir. Ancak bu durum herkesin sonuç alabileceği anlamına gelmiyor. Instagram bu konuda şöyle bir uyarı yapıyor:

“Doğrulanmış rozeti önemli tanınmış bir kişinin, ünlünün, global markanın veya varlığın gerçek hesabı olduğunu belirtmek için Instagram hesabının adının yanında görünen bir onay işaretidir. Bir doğrulama talebi göndermek, hesabının doğrulacağını garanti etmez.”

Mavi Tik Almayı Kolaylaştıran Faktörler

Instagram yönetimi “Mavi Tik” konusunda herhangi bir garanti vermiyor. Tüm adımları doğru bir şekilde uygulasanız bile Mavi Tik (Onaylı Hesap) talebiniz onaylanmayabilir. Peki Mavi Tik almayı kolaylaştıran başka faktörler var mı? Evet. Basit ama sabır gerektiren bir süreç gerekiyor.

İşte mavi tik almayı kolaylaştıran faktörler;

 • Instagram hesabınızı diğer sosyal ağlarla bağlayın (FacebookTwitter vb.)
 • Instagram’da düzenli ve özgün içerik paylaşın.
 • Spam olarak algılanacak davranışlar sergilemeyin. (Rastgele ve seri bir şekilde; takip etmek veya takibi bırakmak, like etmek, yorum yapmak, dm göndermek vb.)
 • Sahte takipçi satın almayın.
 • Sahte etkileşim satın almayın. (Like, yorum, dm, görüntülenme, izlenme vb.)
 • Takipçilerin ve etkileşimin organik artmasını sağlayacak aksiyonlar geliştirin. (Özgün içerik, sponsorlu reklam, influencerlar tarafından tavsiye edilmek)
BAŞARI HİKAYELERİ.
4,5
Rated 4,5 out of 5
5 puan üzerinden 4,5 yıldız (4 değerlendirmeye göre)
Mükemmel75%
Çok iyi0%
Ortalama25%
Kötü0%
Korkunç0%

Mavi tik aldim

Rated 5,0 out of 5
06/07/2022

Mavi tik sonunda hesaba geldi cok teşekkür ederim 🙏

Serdal

Teşekkür ederim çok ama çok teşekkür ederim

Rated 5,0 out of 5
12/03/2020

Başarı ihtimali düşük dediler, 1.5 ay sonra mavi tıkıma kavuştum. Harika bir ekipleri var. Baştan sona yardımcı oldular. 2.500 boşa gitti derken mavi tık alınca 5.000 feda olsun dedim ? Sağolun.

Arya

3 yıldız çünkü

Rated 3,0 out of 5
12/03/2020

Başvuru yaptık ama onaylanmadı 2.500 boşa gitti en azından kalan 2.500’ü ödetmiyorlar. Mavi tik alınca 5 yıldız veririm ancak.

Oytun

Muhteşemsiniz ya

Rated 5,0 out of 5
12/03/2020

13. günde beni sabah aradılar ve profilimde mavi tiki gördüm sabah sabah halay çektim. İletişimleri harika, teşekkür ederim.

Mavi
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.