Scroll Top
Fulya Mh. Büyükdere Cd. 74/D 10, 34394, Şişli

Mobil Pazarlama

Akıllı telefon kullanıcılarının sayısı sürekli artmaktadır ve PC kullanıcılarından çok daha fazladır, bu nedenle bu kanalın hedef kitlesine ulaşma olasılığı göz ardı edilmemelidir. Mobil pazarlama, mobil reklam ekranında kolayca gözden geçirilebilen ve hedef kitleye her zaman, her yerden ulaşma imkanı veren daha büyük kullanıcı deneyimleri yaratır.

Mobil pazarlama, kullanıcılarla daha kişisel bir düzeyde etkileşimde bulunmak için çok çeşitli fırsatlar sunar. Bugün sadece yaşa, cinsiyete ve yere göre değil aynı zamanda ilgi alanlarına ve mobil tarama verilerine ve ayrıca belirli bir hedef kitle profilinde belirli bir hedef segmente ulaşma imkanı veren diğer faktörlere göre çok daha spesifik bir kitleye hitap edebiliyoruz.

Web siteleri geliştirmede uzman olan uygulama servislerimiz bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak için uyarlanmıştır. Önde gelen bir mobil pazarlama uzmanı ekibi olarak, mobil kampanyanızın tamamını strateji taslaklarından, izleyici profillerinden, kampanya tasarımlarından ve geliştirmelerinden başlayarak teslimata ve raporlamaya kadar yönetebiliriz.

Mobil öncelikli tasarım
Mobil ve masaüstüne odaklanan tüm kullanıcılar için mükemmel bir tarama deneyimi sağlıyoruz.

Doğru Hedefleme
Mobil pazarlama için ticari başarının potansiyelini biliyoruz, bu yüzden mobil kampanyalarımız doğru hedeflemeyi temel alıyor.

SMS Kampanyaları
SMS mobil pazarlama kampanyaları da dahil olmak üzere çeşitli mobil kanalları birleştiren kanallar arası bir yaklaşım kullanıyoruz.

Günümüzün hareket halinde gelişen ve şekil alan toplumlarına uyum sağlamak ve bilgi çağının hareketlerini yakalamak şirketinizin zorunluluklarından biridir. Hangi sektörde iş yapıyor olursanız olun kendinizi müşterilerinize tanıtmanız gerekiyor. Sokaklarda yürürken bile gözünü cep telefonlarının ekranlarından ayırmayan günümüz insanlarını artık sıradan billboardlarla etkileyemezsiniz.

İnsanın gözü her yeni reklam ile eğitildikçe sıradana olan ilgi azalır böylelikle stratejiniz etkinliğini kaybetmiş olur. Artık mobil pazarlama planları geliştirerek onları uygulamanın ve eski yöntemleri bir kenara bırakmanın vakti geldi. Mobil aramaların 2012’den beri %200’lük büyük bir payda ile artması da sizi teşvik edeceğini düşündüğümüz sayılardan sadece biri. Mobil teknolojilere sıkıca tutunun onlar şirketinizin geleceğini belirleyecek.

Şirketiniz için hâlihazırda birçok mobil pazarlama stratejisi mevcut halde. Geliştirilebilir ve teknolojiye göre evrimleşebilir bu stratejilerden birini ya da birkaçını seçerken en çok dikkat etmeniz gereken şey hedef kitleniz ve bütçenizdir.

SMS: SMS ile pazarlama konvansiyonel mobil telefonların doğuşundan bu yana bizimle birlikte olan SMS’i kullanır. Potansiyel müşterinin telefon numarasına teklif ve indirim mesajları göndererek kullanıcıyı cezbetmek amaçlanır. Mobil pazarlamada eski bir yöntem olarak görülse de en etkili yöntemlerden biridir.

Uygulama tabanlı pazarlama: Bu tip mobil pazarlama stratejisi mobil uygulamalar aracılığıyla gerçekleştirilir. Mobil kullanıcıların zamanlarının %80’ini bir uygulama kullanırken geçirdiği günümüzde bir uygulama içerisinde ürün ve ya hizmetinizin reklamını yapmak oldukça yerinde bir yöntemdir. Bunun için kendi uygulamanızı geliştirmeniz de gerekmez. Hâlihazırda var olan sosyal medya uygulamaları sizlere cazip teklif ve fiyat avantajlarıyla ürünlerinizi tanıtma imkânı sunarlar.

Lokasyon tabanlı pazarlama: Bu pazarlama yönteminde mobil reklamlar kullanıcının bulunduğu ortama göre şekillenir. Örneğin bir hastanedeyseniz 1 km dâhilindeki eczaneler sizin mobil cihazınıza reklam göndermeyi uygun bulabilirler.

QR kodları: Pek yaygın olarak kullanılmasalar da QR kodu tabanlı pazarlama stratejileri de bulunmaktadırlar. Mobil cihazınızla okuttuğunuz bu kodlar sizi belirlenmiş bir web sayfası ya da belirlenmiş bir uygulamaya yönlendirerek mobil etkileşim sağlarlar.

Mobil arama ve mobil görsel reklamları: Google aramalarınız sırasında aradığınız şeylere yönelik reklamlar ilk sıralarda kullanıcıya gösterilir. Böylece bu reklamlara tıklayarak yönlendirilen kullanıcı isteyeceği hizmete daha rahat ve kolay biçimde ulaşmış olurken satıcı da bu durumdan faydalanır. Görsel reklamlar içinde aynı durum geçerlidir.

Diyelim ki şirket politikanıza, hedef kitlenize ve bütçenize göre bir strateji seçtiniz. Bu stratejiyi uygulamaya koyarken birkaç önemli noktaya dikkat etmelisiniz.

Net olun ve pazarladığınız şeyin farkında olun: Küçük ve kısıtlı ekranlı bir alan için içerik ürettiğinizin farkında olun. Kalabalık görsellerden, karışık yazılardan kaçının. Eğlenceli ve ilgi çekici olun.

Değişik stratejileri deneyimleyin: size uygun stratejiyi bulduktan sonra sadece onunla yetinmeyin ve değişik mobil pazarlama stratejileri deneyimleyin. Böylece pazarlama biçiminize çeşit katarak müşterilerinize yeni bir deneyim sunmuş olursunuz.

Kullanıcı odaklı düşünün: Kullanıcılarınızı derecelendirerek onlara uygun içerikler üretin, pazarladığınız ürün ve ya hizmetin başarısında bu önemli bir rol oynayacaktır. Sosyal kategorileri ve ilgilerine göre çeşitli ayrım yollarını deneyebilirsiniz.

Geri dönüşleri inceleyin: Stratejinizin başarısını sadece satışlarla değil size ulaştırdığı web trafiğiyle de ölçümleyin. Nereden hangi tip müşterinin geldiğini gözlemleyerek başarısız olduğunu düşündüğünüz pazarlama yöntemini eleyebilir, yerine yenisini deneyebilir ya da başarısını sürdüren stratejinize devam edebilirsiniz.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.