Scroll Top
Fulya Mh. Büyükdere Cd. 74/D 10, 34394, Şişli

Yerel SEO

Yerel SEO, web sitenizi yerel girişlerin en üstüne çekerek işletmenizin görünürlüğünü artırır. Yerel bir şirketiniz varsa, pazarınızı hedefleyen demografik hedefine ulaşmak için şirketinizi kuracak özel hedefli yerel sıralamalarla sitenize coğrafi olarak alakalı trafik gerekir.

Ajansımız, doğru harici konum sinyallerinin yanı sıra gelen bağlantıların, sayfadaki ve sosyal sinyallerin gönderilmesini sağlamak ve konumunuzla ilgili olarak en alakalı konumlarla ilgili sinyalleri incelemek için özel olarak konumunuza uyarlanmış yerel bir SEO arama stratejisi sunar. İşletmenizin organik olarak büyümesini sağlayan daha güçlü bir müşteri tabanı oluşturmanıza izin veren pazarlama stratejileri kullanıyoruz.

Trafik kaynağını düzenli olarak kontrol ederek ve bilgilerin doğruluğunu sürekli olarak yeniden değerlendirerek, yerel arama sonuçlarında daha yüksek sıralama elde etmek için büyük çaba sarf ediyoruz. Popüler web ve sosyal medya platformlarında profiller oluşturuyor ve hedef kitlelere yönelik yararlı bilgiler sağlıyoruz.

Yaklaşımımızla, web siteniz karlılığınızı önemli ölçüde artıracak olan kitlenizi doğru bir şekilde hedefleyecektir. Ekibimiz, işletmenizin çevrimiçi listelerini potansiyel müşteriler ve haritalama sistemleri için doğru ve optimize tutar, bilgilerinize ve iş yerinize kolay erişim sağlar.

İşletmenizin yerel aramalarda yalnızca masaüstünde değil, mobil cihazlarda ve tabletlerde de görünmesini sağlıyoruz. Amacımız, yerel trafik rakiplerinizin üstünde sıradışı listeler kazanmak.

Şimdi dijital dünyaya geçişin ilk adımını inceleyeceğiz: İnternet’te kendinize yer edinmek. Dijital varlığınızı oluşturmak için, yerel girişler, web siteleri, mobil uygulamalar ve sosyal medya dahil çok sayıda seçeneğiniz var. Bu temelleri doğru oturtursanız çok büyük bir fark yaratabilirsiniz. Günümüzde herkes İnternet üzerinde kolayca yer edinebilir.Akla ilk gelen fikir web sitesi olsa da mutlaka bu noktadan başlamanız gerekmez.

Bir kuaför olduğunuzu varsayalım. İnternetten müşteri bulmak ve kullanıcılar tarafından bulunmak için atacağınız ilk adım, kuaför salonunuzun girişini Google Benim İşletmem gibi yerel dijital dizinlere eklemek olabilir.

Daha sonra bir kullanıcı Google’da, bulunduğunuz bölgedeki kuaför salonlarını aradığında, web sitesine gerek olmadan sonuçlarda gösterilirsiniz! Potansiyel müşterilere işletmeniz ve neler yapabileceğiniz hakkında kısaca bilgi vermek için bir Facebook sayfası oluşturabilirsiniz. Bu sayfaya, tasarladığınız muhteşem saç stillerinden memnun kalan müşterilerin fotoğraf ve videolarını ekleyebilirsiniz.

Biraz zor görünüyorsa endişelenmeyin. Web sitesi olmadan yapabileceğiniz birçok şey olsa da bir noktada web’de kendinize bir yer edinmek isteyebilirsiniz. Web sitesi olmadan da Yerel SEO çalışması yapılabilir. Ancak müşterileriniz web sitenize gelerek hakkınızda bilmeleri gereken her şeyi İnternet’te tek bir kaynaktan öğrenebilir.

Kendi web adresiniz ile Yerel SEO çalışmasında sitenizi planlamaya başladığınızda en önemli soru şu: “Kullanıcıların sitenizde ne yapmasını istiyorsunuz?” Örneğin: Sizi telefonla aramalarını mı istiyorsunuz? O halde telefon numaranızı her sayfaya belirgin bir şekilde ekleyin. Belki dükkanınızın yerini bulmalarını istiyorsunuz. O zaman harita ve yol tarifi ekleyebilirsiniz. Belki de İnternet üzerinden randevu almalarını hedefliyorsunuz. Sitenizde bu özelliğe yer verebilirsiniz. Son olarak, İnternet üzerinden sipariş vererek veya ödeme yaparak ürünlerinizi satın almalarını istiyor olabilirsiniz. Buna e-ticaret denir ve basitten karmaşığa doğru birçok seçeneğe sahiptir. Bu konuyu diğer videolarda daha ayrıntılı ele alacağız.

Web siteleri artık İnternet’te yer edinmek için tek seçenek değil. Günümüzde birçok işletme Yerel SEO’yu destekleyecek, müşterilerin akıllı telefonlarına veya tabletlerine yükleyebileceği mobil uygulamalar oluşturmakta.

Uygulamalar her türlü dijital kapıyı aralar. Örneğin, bağlılık programları oluşturabilir veya yaklaşan randevularla ilgili hatırlatmaları otomatik olarak gönderebilirsiniz.

Açıkça söylemek gerekirse: Kullanıcıların sizi web’de bulmasını istiyorsanız İnternet’te kendinize yer edinmeniz gerekir.

Yerel işletme dizinine giriş ekleyerek, sosyal medya sitelerinde sayfa oluşturarak, basit veya e-ticaret olanağı sunan kapsamlı bir web sitesi ya da bir mobil uygulama tasarlayarak veya bunların hepsini bir arada yaparak bunu başarabilirsiniz.

Hangisini seçerseniz seçin, yaptığınız seçim, kullanıcıların sizi bulacağı, tanıyacağı ve sonunda müşteriniz olabileceği yerdir.
Yerel aramalarda kullanıcılar il, ilçe, posta kodu gibi coğrafi konumunuzu belirleyici aramaları kullanırlar. Google, kullanıcın arama yaptığı coğrafi bölgenin konumunu tespit eder ve “yakında” yer alan en iyi sonuçları sunmayı hedefler.

Yerel SEO, bölgesel hizmet şirketler için son derece önemlidir. Su tesisatı bozulan bir ev sahibinin bu konuda destek alacağı tesisatçıyı arama motorlarında arama gerçekleştirerek bulma ihtimali yüksektir ve bu arama sonuçlarında siz yer alıyorsanız, sizi tercih etme olasılığı yüksektir.

Forbes dergisi tarafından yapılan bir araştırmada, akıllı telefon kullanıcılarının %95’i telefonlarını yerel aramalar yapmak için kullanıyor ve %60’ı ziyaret ile sonuçlanıyor.

Yine SearchEngineWatch tarafından yapılan bir inceleme mobil kullanıcıların %70’inin cep telefonları ile Google üzerinden gerçekleştirdiği arama sonuçlarında bir işletme ile iletişime geçtiğini söylüyor.

Sadece bu istatistikler bile “Yerel SEO” çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. İnternet kullanımı hayatımızın her yönünde gün geçtikçe artıyor ve bir konuda hizmet almak isteyen kişiler güvenilir bir kaynak olarak Google arama motorunu tercih ediyor. Bu durum her geçen gün artmaya devam ediyor.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.