Scroll Top
Fulya Mh. Büyükdere Cd. 74/D 10, 34394, Şişli

Discourse Hosting

Tek seferde okunabiliyor aslında ama öyle kolay değil. Neden mi? Çünkü Discourse hassas ve özel bir yazılımdır. Üzerinde çalıştığı sunucunun mükemmel olması gerekmektedir. İşinizi, projenizi sadece bir uzmana değil Discourse uzmanı ekibimize bırakın. Discourse Hosting ekibinin her bireyi sizin yardım ve desteğe ihtiyacınız olduğu her an yanınızdadır. E-posta desteği, canlı destek, topluluk desteği, telefon desteği ile size mümkün olduğunca çok iletişim kanalından yardımcı olmak istiyoruz.
Daha fazla sayfayı incelemenize gerek yok
Her şey şu an burada karşınızda!

İçerik oluşturmanın yeni haliyle tanışmak için beklememelisiniz.

Google topluluğunuzu çok sevecek!

Discourse gerek tasarım gerekse yazılım olarak tamamen SEO dostu bir şekilde tasarlanmıştır.

Hızı ve içerdiği SEO şemaları sayesinde ekstra hiç bir şey yapmanıza gerek kalmadan Google dostu bir siteye sahip olacaksınız.

Basit. Modern. Eğlenceli. Discourse!

Discourse bütün karmaşıklığı yok eder ve katılımcılarınıza dayanarak, en önemli şeylerden biri olan ekranınıza sadece gerekli olan şeyleri koyar. Discourse’da Twitter veya Facebook gibi büyük bir sosyal web sitesinden bekleyebileceğiniz tüm modern olanaklar var. @isim etiketi ile birisinden bahsedin. Bir bağlantıyı veya bir görüntüyü yapıştırın, Discourse bu içeriği sizin için otomatik olarak muhteşem hale getirsin. Yanıtların ve konuların basitçe alıntılanması ve bağlanmasını sağlayın. Nerede olursanız olun, çevrimiçi veya e-posta ile konuları yanıtlayın. Unutmayın Discourse telefonunuzda ve tabletinizde de “Gerçekten işe yarıyor!”.

Topluluğunuz kendi kendini yönetsin

Discourse, her şeyden önce akıllı telefonlar, tabletler, Facebook, Twitter kısaca sosyal medya dünyasında, modern bir internet tartışma platformunun hemen bugün olması gerektiğini yeniden düşünmeye başlayan ve her şeyi sıfırdan yeniden başlatma girişimidir. Medeni topluluklar geleceğe emin adımlarla ilerlerler. Discourse’un içerisindeki özel güven sistemi, topluluğunuzun kendisini trollerden, kötü faktörlerden ve SPAM’dan korumak için doğal bir bağışıklık sistemi oluşturduğu anlamına gelir; en çok katılımlı topluluk üyeleri, topluluğunuzun yönetimine yardımcı olabilir. Basit rapor etme sistemi ile her sokak köşesine çöp tenekeleri koyuyoruz. Olumlu davranış sergileyenler ve saygılı, kibar kullanıcılarınız rozetler aracılığıyla yeniden teşvik edilir. Uygarca Discourse’un evrensel kuralları ile üyelerinizi nazikçe, tam zamanında müdahale ederek eğitmiş olursunuz.

Haftalık özet gönderimi

Haftalık ya da aylık bazda tüm kullanıcılarınıza onlar sitede değilken neler olup bittiğini bildirin. Kullanıcılarınız ile sürekli iletişimde kalın.

Tam kullanıcı izin denetimi

Topluluğunuzda yer alan tüm kullanıcılarınız üzerinde tam denetime sahip olun.

Özelleştirilebilir tasarım

Discourse varsayılan olarak beyaz & siyah tasarım ile gelmektedir. Ancak tercihinize göre tasarımınızı tamamen özelleştirebilirsiniz.

Gelişmiş reklam yönetimi

Topluluk genelinde Adsense ile tam uyumlu reklam yönetimi gerçekleştirin. Üretilen içeriklerden para kazanmaya başlayın.

Trol – SPAM’a son verin

Discourse kendi içerisinde sadece Discourse’a özel entegre SPAM engelleyici bir sistem ile gelmektedir.

Entegre istatistik takibi

Discourse yönetici paneliniz üzerinden tüm topluluk istatistiklerinize (Arama motoru istatistikleri dahil..) erişebilirsiniz.

Dilerseniz kendiniz Discourse’u bizzat kendi sunucunuza yükleyebilirsiniz ya da bir defalığına 100 TL ücret karşılığında biz sizin için kendi sunucunuza anahtar teslimi yükleyebiliriz (SMTP hizmeti hariçtir). Unutmayın! Discourse yalnızca cloud hosting (VPS / VDS / Dedicated) üzerine yüklenebilir bir yazılımdır. cPanel / Plesk gibi kontrol panelleri ile birlikte aynı konumda çalışamaz.

 

Dilerseniz 100 TL ödemeniz sonrasında kurulum tamamlandığında, cloud hosting sağlayıcınıza ortalama $10 / aylık bir barındırma ücreti ödeyerek ve sonrasında yazılımın tüm yönetimini / bakımını siz yaparak Discourse’unuza kavuşabilirsiniz. Tabi ki sonrasında sizi yalnız bırakmayacağız bize her zaman topluluk desteğimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

%100 Gelen kutusuna düşme garantisi

Alanında uzman ekibimiz tarafından tamamen topluluğunuza özel olarak optimize edilmiş olan e-posta sunucunuz sayesinde tüm e-postalarınız %100 tüm kullanıcıların gelen kutularına ulaşmaktadır. Evet, %100 bundan emin olacaksınız çünkü size söz veriyoruz.

Topluluk raporu seçeneği

Günlük / haftalık / aylık seçenekler ile kullanıcılarınız etrafta değilken topluluğunuzda neler olup bittiğini gelen kutularına düşen özet e-postaları sayesinde asla kaçırmayacaklar. Bizce bundan fazlasını bile hak ediyorlar.

Kullanıcılarınızın etkileşimini yükseltin

Bu hizmetimiz ile kullanıcılarınız sürekli topluluğunuz ile etkileşimde kalacağı ve hiç bir şeyi kaçırmayacakları için etkili / güncel / kaliteli bir içeriğe sahip olacaksınız. Topluluğunuz da umuyoruz ki yanıtsız bir konu kalmayacaktır.

Discourse’a Özel Yedekleme Hizmeti

Discourse topluluğunuza ait tüm veriler günlük otomatik olarak yüksek güvenlikli sunucularımıza yedeklensin ve sizde geceleri rahat uyumanın tadını çıkartın.

Tam otomatik, kurşun geçirmez yedekleme hizmeti

Bu hizmetimiz ile Discourse topluluğunuzun büyüklüğü ne olursa olsun manuel ve yerel yedekleme yerine güvenilir sunucularımızda günlük otomatik yedek oluşturabilirsiniz. Dilediğiniz zaman bu yedeğe geri dönebilirsiniz. Yedekleme hizmetimizde son 1 haftaya ait yedekler tutulmaktadır. Bir sorun olması halinde önceki 7 güne tek tıkla dönebilirsiniz.

Discourse’un inanılmaz özellikleri

Discourse geliştiricileri modern bir tartışma platformunda neler olması gerektiği konusunda hep düşünüyor.

Sayfalar değil konuşmalar

Konuşmaları, neden sonraki sayfa düğmesini sürekli olarak bulmanız gereken garip ve rastgele sayfalara ayırıyorsunuz? Discourse’da bütün bunlar tam zamanında yüklemenin gücüyle değiştirilmiştir. Daha fazla mı okumak istiyorsunuz? Sadece aşağı kaydırmaya devam edin.

Dinamik bildirimler

Birisi gönderinizi alıntıladığında size bildiririz. Birisi sizden @isim olarak bahsedince de size haber veririz. Etrafta değilseniz, size özet e-postası da göndeririz.

Basit & bağlantılı

Discourse, cevapların sayfanın bir satırda aktığı basit, düz bir topluluk yazılımıdır. Yerinizi kaybetmeden bağlantılı bir sohbeti ya da bağlantılanmış her yazının altındaki ve en üstündeki gönderileri genişletebilirsiniz.

Mobil cihazlar için doğmuş gibi

Discourse, yerleşik mobil düzeniyle yüksek çözünürlüklü dokunmatik cihazlar için tasarlanmıştır. Dilediğiniz tarayıcınızdan (Internet Explorer 11+, Google Chrome 32+, Firefox 27+, Safari 6.1+, Mobil Safari – iOS 8+, Mobil Chrome – Android 4.3+), dizüstü bilgisayarınız, tabletiniz ve telefonunuzdan okuyun ve yazın.

Otomatik genişletilen bağlantılar

Bulduğunuz harika bir bağlantıyı paylaşmak mı istiyorsunuz? Gönderinize yapıştırın ve otomatik olarak Discourse harika hale getirsin. Vikipedi, YouTube, Amazon, GitHub, Twitter, Flickr ve diğer popüler web sitelerinin yüzlerce bağlantısı otomatik olarak ek bağlam ve bilgi sağlamak için genişletilebilirdir.

 • 25 dilde çeviri ve gün geçtikçe artıyor.
 • Google, SEO ve arama motorları optimizasyonu
 • Markdown, BBCode ve HTML biçimlendirmeler
 • Otomatik yedeklemeler
 • CDN desteği
 • Blog entegrasyonu (WordPress)
 • Otomatik ve profile özel avatarlar
 • E-posta davetiyeleri
 • Posta listesi desteği
 • Anonim gönderi paylaşabilme
 • Dosya ekleri ekleyebilme
 • Spoyler gizleme
 • Gömülebilir anketler
 • Masaüstü bildirimleri
 • Taslakları otomatik kaydetme
 • Gönderi revizyon geçmişi
 • Kişisel özel mesajlaşma sistemi
 • Sürükle ve bırak görüntü yüklemeleri
 • Birlikte Wiki yayınlarını düzenleyebilme
 • Satır içi ve toplu denetim
 • Rapor edilenlerde sıralama
 • Site genelinde uyarılar ve sabitlenmiş konular
 • Sitenizi yalnızca davetle üyeliğe açma
 • Özel Alanları kolayca ekleyin
 • Site analizi panosu
 • Onaylı gönderi yayınlama
 • Kendi kendini yöneten kullanıcı grupları
 • Popüler konuları tanıtma
 • Gelen ve giden bağlantı izleme

Her şeyi Discourse uzmanı ekibimize bırakın!

Siz sadece arkanıza yaslanın ve topluluğunuzun arasına karışın.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim, kâr amacı gütmeyen topluluklar için indirimleriniz var mı?

Evet! Yasal olarak bir eğitim kurumu olarak tanınırsanız %85 indirim sağlarız. Yasal olarak kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak tanınırsanız %50 indirim sunuyoruz. Bu indirimler yalnızca başlangıç ve profesyonel planlarımız için geçerlidir ve aylık /yıllık olarak ödenebilir. Konuyla ilgili dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçip indiriminizi  hesabınıza ekletebilirsiniz.

Bu planlardan hiçbiri bütçemize uymazsa ne olur?

İyi haberlerimiz var! Discourse %100 ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır, her zaman ücretsiz olacaktır. Kendiniz, şu makalede anlatıldığı şekilde (Ubuntu 18.04 Üzerinde Ghost Yükleme Rehberi)kendi sunucunuza yükleyebilir veya bir kerelik 500 TL ücret karşılığında biz sizin için yükleyebiliriz. Discourse cloud hostinge yüklenebilirdir. 500 TL ödemeniz sonrasında kurulum tamamlandığında, cloud hosting sağlayıcınıza ortalama $10 / aylık bir barındırma ücreti ödeyerek ve sonrasında yazılımın tüm yönetimini / bakımını siz yaparak Discourse’unuza kavuşabilirsiniz.

Paketler arasında geçiş yapabilir miyim?

Herhangi bir sebepten dolayı istediğiniz zaman paketinizi düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz. Bize haber verin ve bunu sizin için hemen gerçekleştirelim.

Kendi Discourse’umu size ya da tam tersi olarak geçiş yapabilir miyim?

Evet. Discourse’dan Discourse’a  geçiş oldukça basittir ve genellikle bir kaç saatten daha az sürer.

Paket limitlerini aşarsam ne olacak?

Sitenizi asla durdurmayız! Sitenizin çeşitli nedenlerle hızlı bir şekilde çok sayıda ziyaretçiyi alabileceğini ve bu başarınızın kutlanması gereken bir şey olduğunu anlıyoruz! Siteniz üst üste birkaç ay için plan sınırlarını aşarsa, esnek yükseltme seçeneklerini görüşmek üzere sizinle iletişime geçeceğiz.

Peki bir süre sonra farklı bir host sağlayıcıya geçebilir miyim?

Verileriniz her zaman size aittir. Discourse’unuza ait verilerinizi istediğiniz zaman yönetici panelinizden yedekleyebilirsiniz. Daha sonra bu yedeği kullanarak kolayca herhangi bir hosting sağlayıcısına geçiş yapabilirsiniz. Eğer taşıma işlemi bizim tarafımızdan yapılacak ise 500 TL taşıma ve kurulum ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Müşterileriniz kimler?

Biraz övgülü konuşuyor olabiliriz, ancak müşterilerimizin dünyanın en iyi topluluk / şirket / kuruluşlarından biri olduklarını düşünüyoruz. Müşteri listemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Farklı sorularınız mı var?

Kurum içi iletişim için bir kurulum desteğine mi ihtiyacınız var? Burada cevaplanmayan başka sorularınız mı var? Bize merhaba@munuya.com adresinden e-posta atın ya da “Bize Ulaşın” sayfasını kullanın ve sizin için neler yapabileceğimizi izleyin.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.